Program ARHITECTURA/URBANISM - Street Delivery 2017 - Bucuresti

arhitectură/urbanism - Vineri, 14 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Restaurarea cladirilor istorice - demonstraţie de ipsoserie / Casa Mincu Cella Cosimex 10:00-19:00
Salonul Național de Sticlă / Casa Mincu UAP 10:00-20:00
Expoziție carol knappe 10 / Casa Mincu Florian Stanciu 10:00-20:00
4B_RDX+L_RDX mobilier urban POINT 4 11:00-23:00
Studio Basar Cutia cu scule 11:00-23:00
60 biserici de lemn Pro Patrimonio, Arhitecții Voluntari 11:00-23:00
Natura ca patrimoniu Asociația Studenților Peisagiști din România 11:00-23:00
Lecturi urbane Advice - Ana Maria Munteanu 11:00-23:00
PAIram cu Earth Safe Design PAIram cu Earth Safe Design 11:00-23:00
kilometrul urban Maria Duda, Facultatea de Arhitectură a Universității Spiru Haret 11:00-23:00
CASTING: UANABI Enclava de arhitectură 11:00-23:00
Metamorfoza clădirii în pavaj colectiv de studenti arhitecti 11:00-23:00
Expoziție proiecte studențeşti Florian Stanciu 11:00-23:00
Studentul anului Echipa "Studentul Anului", Voluntari pentru Idei si Proiecte 11:00-23:00
Poiana lui Iocan Working Title 11:00-23:00
Team Bucharest 2014 Team Bucharest 2014 11:00-23:00
Komunitas Street Lounge Komunitas 11:00-23:00
Carol 53 Carol 53 11:00-23:00
Ridică privirea FindArch 11:00-23:00
Bucharest - City Break Asociația Paspartu 11:00-23:00
Workshop de caligrafie / Casa Mincu Ovidiu Hrin 12:00-18:00
Trei zile la palatul Haller Asociatia ARCHÉ 12:00-20:00
UNArte, Anca Chiricuță/ UNArte fresce biserica Urși 14:00-16:00
Arhitectura la minut Pierre Bortnowski 14:00-18:00
Piatra naturală în spațiul public - demonstraţie de pietrărie Cella Cosimex, Ruxandra Sacalis și Rodica Dina 14:00-19:00
Atelier rastel de biciclete Les compagnons du devoir - Fabien Monestier, Paul Pierret 14:00-19:00
Expo concursuri arhitectura pentru spatiul public - Cluj Dan Clinci 14:00-23:00
Bițacolor. Oameni frumoși pe biciclete frumoase Bițacolor 16:00-23:00
Incubator 107 construcția iurtei incubator 107 16:00-23:00
Reabilitarea Teatrului de vară și Cinema Capitol Save or Cancel 18:00-23:00
arhitectură/urbanism - Sambata, 15 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Atelier vitraliu / Casa Mincu UAP 10:00-18:00
Restaurarea cladirilor istorice - demonstraţie de ipsoserie / Casa Mincu Cella Cosimex 10:00-19:00
Salonul Național de Sticlă / Casa Mincu UAP 10:00-20:30
Expoziție carol knappe 10 / Casa Mincu Florian Stanciu 10:00-20:30
4B_RDX+L_RDX mobilier urban POINT 4 10:00-23:00
Expo concursuri arhitectura pentru spatiul public - Cluj Dan Clinci 10:00-23:00
Studio Basar Cutia cu scule 10:00-23:00
60 biserici de lemn Pro Patrimonio, Arhitecții Voluntari 10:00-23:00
Natura ca patrimoniu Asociația Studenților Peisagiști din România 10:00-23:00
Lecturi urbane Advice - Ana Maria Munteanu 10:00-23:00
PAIram cu Earth Safe Design PAIram cu Earth Safe Design 10:00-23:00
kilomentrul urban Maria Duda, Facultatea de Arhitectură a Universității Spiru Haret 10:00-23:00
CASTING: UANABI Enclava de arhitectură 10:00-23:00
Metamorfoza clădirii în pavaj colectiv de studenti arhitecti 10:00-23:00
Expoziție proiecte studențeşti Florian Stanciu 10:00-23:00
Poiana lui Iocan Working Title 10:00-23:00
Team Bucharest 2014 Team Bucharest 2014 10:00-23:00
Bițacolor. Oameni frumoși pe biciclete frumoase Bițacolor 10:00-23:00
Komunitas Street Lounge Komunitas 10:00-23:00
Carol 53 Carol 53 10:00-23:00
Ridică privirea FindArch 10:00-23:00
Reabilitarea Teatrului de vară și Cinema Capitol Save or Cancel 10:00-23:00
Bucharest - City Break Asociația Paspartu 10:00-23:00
Conferinţa pe tema parcului natural Văcăreşti Cristian Lascu 10:30-12:00
Workshop de caligrafie / Casa Mincu Ovidiu Hrin 11:00-17:00
Studentul anului Echipa "Studentul Anului", Voluntari pentru Idei si Proiecte 11:00-23:00
Piatra naturală în spațiul public - demonstraţie de pietrărie Cella Cosimex, Ruxandra Sacalis și Rodica Dina 12:00-19:00
Atelier rastel de biciclete Les compagnons du devoir - Fabien Monestier si Paul Pierret 12:00-19:00
Trei zile la palatul Haller Asociatia ARCHÉ 12:00-20:00
Dă culoare oraşului tău Posca 12:00-22:00
Patrimoniu contemporan - tur ghidat / Casa arh. Gherman Seling Pierre Bortnowski 13:00-16:00
fresce biserica Urși UNArte, Anca Chiricuță/ UNArte 14:00-16:00
Arhitectura în ariile naturale protejate / Casa Mincu Raluca Munteanu 14:00-17:00
Arhitectura la minut Pierre Bortnowski 14:00-18:00
Incubator 107 construcția iurtei incubator 107 14:00-23:00
Lansare Ghid de educaţie urbană Komunitas 15:00-17:00
Regenerarea satului Leheceni din Bihor conferinţă la casa Lowendahl Alin Balaj 17:30-19:00
arhitectură/urbanism - Duminica, 16 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Reabilitarea clădirilor istorice/ Casa Mincu Cella Cosimex 10:00-17:00
Workshop de caligrafie/ Casa Mincu Ovidiu Hrin 10:00-17:00
Salonul Național de Sticlă / Casa Mincu UAP 10:00-20:30
Expoziție carol knappe 10/ Casa Mincu Florian Stanciu 10:00-20:30
4B_RDX+L_RDX mobilier urban POINT 4 10:00-22:00
Concursul de arhitectura în spațiul public Dan Clinci 10:00-22:00
60 biserici de lemn Pro Patrimonio, Arhitecții Voluntari 10:00-22:00
Natura ca patrimoniu Asociația Studenților Peisagiști din România 10:00-22:00
Lecturi urbane Advice - Ana Maria Munteanu 10:00-22:00
PAIram cu Earth Safe Design PAIram cu Earth Safe Design 10:00-22:00
Kilomentrul urban Maria Duda, Facultatea de Arhitectură a Universității Spiru Haret 10:00-22:00
CASTING: UANABI Enclava de arhitectură 10:00-22:00
Metamorfoza clădirii în pavaj colectiv de studenti arhitecti 10:00-22:00
Expoziție proiecte studenți Florian Stanciu 10:00-22:00
Studentul anului Echipa "Studentul Anului", Voluntari pentru Idei şi Proiecte 10:00-22:00
Poiana lui Iocan Corina Angheloiu 10:00-22:00
Team Bucharest 2014 Team Bucharest 2014 10:00-22:00
Bițacolor. Oameni frumoși pe biciclete frumoase Bițacolor 10:00-22:00
Komunitas Street Lounge Komunitas 10:00-22:00
Carol 53 Carol 53 10:00-22:00
incubator 107 incubator 107 10:00-22:00
Reabilitarea Teatrului de vară și Cinema Capitol Save or Cancel 10:00-22:00
Parc natural urban Văcăreşti Save or Cancel 10:00-22:00
Ridică privirea Andreea Ivanovici 10:00-22:00
Bucharest - City Break Asociația Paspartu 10:00-22:00
Atelier vitraliu/ Casa Mincu UAP 11:00-18:00
Piatra naturală în spațiul public Cella Cosimex, Ruxandra Sacalis și Rodica Dina 12:00-17:00
Arhitectura la minut Pierre Bortnowski 12:00-18:00
Atelier rastel de biciclete Les compagnons du devoir - Fabien Monestier şi Paul Pierret 12:00-19:00
Trei zile la palatul Haller Asociatia ARCHÉ 12:00-20:00
Dă culoare oraşului tău Posca 12:00-22:00