Sambata, 15 iunie - Street Delivery 2021 - Bucuresti

arhitectură/urbanism - Sambata, 15 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Atelier vitraliu / Casa Mincu UAP 10:00-18:00
Restaurarea cladirilor istorice - demonstraţie de ipsoserie / Casa Mincu Cella Cosimex 10:00-19:00
Salonul Național de Sticlă / Casa Mincu UAP 10:00-20:30
Expoziție carol knappe 10 / Casa Mincu Florian Stanciu 10:00-20:30
4B_RDX+L_RDX mobilier urban POINT 4 10:00-23:00
Expo concursuri arhitectura pentru spatiul public - Cluj Dan Clinci 10:00-23:00
Studio Basar Cutia cu scule 10:00-23:00
60 biserici de lemn Pro Patrimonio, Arhitecții Voluntari 10:00-23:00
Natura ca patrimoniu Asociația Studenților Peisagiști din România 10:00-23:00
Lecturi urbane Advice - Ana Maria Munteanu 10:00-23:00
PAIram cu Earth Safe Design PAIram cu Earth Safe Design 10:00-23:00
kilomentrul urban Maria Duda, Facultatea de Arhitectură a Universității Spiru Haret 10:00-23:00
CASTING: UANABI Enclava de arhitectură 10:00-23:00
Metamorfoza clădirii în pavaj colectiv de studenti arhitecti 10:00-23:00
Expoziție proiecte studențeşti Florian Stanciu 10:00-23:00
Poiana lui Iocan Working Title 10:00-23:00
Team Bucharest 2014 Team Bucharest 2014 10:00-23:00
Bițacolor. Oameni frumoși pe biciclete frumoase Bițacolor 10:00-23:00
Komunitas Street Lounge Komunitas 10:00-23:00
Carol 53 Carol 53 10:00-23:00
Ridică privirea FindArch 10:00-23:00
Reabilitarea Teatrului de vară și Cinema Capitol Save or Cancel 10:00-23:00
Bucharest - City Break Asociația Paspartu 10:00-23:00
Conferinţa pe tema parcului natural Văcăreşti Cristian Lascu 10:30-12:00
Workshop de caligrafie / Casa Mincu Ovidiu Hrin 11:00-17:00
Studentul anului Echipa "Studentul Anului", Voluntari pentru Idei si Proiecte 11:00-23:00
Piatra naturală în spațiul public - demonstraţie de pietrărie Cella Cosimex, Ruxandra Sacalis și Rodica Dina 12:00-19:00
Atelier rastel de biciclete Les compagnons du devoir - Fabien Monestier si Paul Pierret 12:00-19:00
Trei zile la palatul Haller Asociatia ARCHÉ 12:00-20:00
Dă culoare oraşului tău Posca 12:00-22:00
Patrimoniu contemporan - tur ghidat / Casa arh. Gherman Seling Pierre Bortnowski 13:00-16:00
fresce biserica Urși UNArte, Anca Chiricuță/ UNArte 14:00-16:00
Arhitectura în ariile naturale protejate / Casa Mincu Raluca Munteanu 14:00-17:00
Arhitectura la minut Pierre Bortnowski 14:00-18:00
Incubator 107 construcția iurtei incubator 107 14:00-23:00
Lansare Ghid de educaţie urbană Komunitas 15:00-17:00
Regenerarea satului Leheceni din Bihor conferinţă la casa Lowendahl Alin Balaj 17:30-19:00
arte vizuale - Sambata, 15 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Bucureștiul: Saga Castei Geruizilor Corporația de Comics SEFEU 07:00-20:30
Atelier de creație SPUNK - Think Ink. SPUNK Tattoo 09:00 - 23:00
Arhaic Cătălin Soare (John.S) 09:00-17:30
Where did the color go? Alexandra Albu, Oana Parache 09:00-21:00
Harap Alb continua Editura HAC!BD 09:00-21:00
Comics în stradă Revista COMICS 09:00-21:00
Covor urban Oana Boboc 09:00-21:00
Goliciunea e circulară WOOD BE NICE 09:00-21:30
Clubul Fetelor Frumoase Ștefania Zoican 10:00-12:00; 18:00-20:00
Standul de reviste al Corporatiei de Comics Sefeu Corporația de Comics SEFEU 10:00-20:00
Sculptură în coaja de ou Brătescu Daniel 10:00-20:00
Creaturi Draguțe Creaturi Draguțe 10:00-20:00
ArtStyleMove ArtStyleMove Seusan Cristian 10:00-22:00
Salutari din București Apostol Sebastian 10:00-22:00
Make your Urbanland a Wonderland Catalin Laie ( Lartist ) 10:00-23:00
Spatiu expandat - Ţinut interior Asociatia Volum Art 10:00-23:00
Contempora Asociația Contempora 10:00-24:00
La taclale-n portbagaj Asociația Quantic 10:30 - 20:00
Compulsive Drawers Laura Leonte 11:00-19:00
Romanian Papergirl Romanian Papergirl 11:00-21:00
Mănăstiri rupestre din Basarabia Institutul ,,Fraţii Golescu" pentru relaţii cu românii din străinătate 11:00-22:00
Post Industrial Stories Ioana Cîrlig, Marin Raica 11:00-23:00
Ignorart Gabriel Barbu 12:00-21:00
Arta și caligrafie pe corp Bogdan Surugiu 12:00-22:00
Mind Readers Breslo 13:00-20:00
Visual Playground Voluntari pentru Idei si Proiecte (Visual Playground) 16:00-18:00
Colorimetrul Cultural Organizația Voluntari pentru Idei și Proiecte 16:00-20:00
TRAIART - Înceracă arta! Traian Marcu 17:00-19:00
Experimentul extrasenzorial Asociația Artextract 18:00-22:00
ateliere - Sambata, 15 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Atelier de construcţie şi decorare jucării din lemn Florin Poptean
Modelează oraşul perfect Amos Romania 10:00-14:00
Re-jucaria kihi-kiha 10:00-22:00
Atelier de linogravura, Atelier de tesut, Roata olarului Asociatia Gaspar, Baltasar & Melchior si Scoala Agatonia 10:30-21:30
ToyColor si Panini la Street Delivery Dacris 11:00 - 18:00
O sacosa in dar Madalina Ene 11:00-15:00
Sa invatam copiii sa protejeze animalele VIER PFOTEN Romania 11:00-18:00
SOS Masina cu Jucarii SOS Satele Copiilor Romania 11:00-18:00
ORASUL FRUMOS AL COPIILOR Corina Theodorescu & prietenii arhitecti 11:00-18:00
CRESTE PRIN ARTA! Teatrul National de Opereta „Ion Dacian” 11:00-18:00
Jocurile copilariei Trenul din Franta 11:00-19:00
Atelierele Creative Arts Creative Arts 11:00-21:00
MUSHTE Cuzina 15:00-17:00
Pe urmele arhitectului Cristofi Cherchez prin Bucuresti Asociatia Istoria Artei 17:00-19:00
teatru/dans - Sambata, 15 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Juggling & firejuggling Juggler.ro 11 00 - 23.00
Tango is Funtastik Tangotangent 11.00 - 16. 00
Fetișul tău pentru 1 leu Catalin Balan si Laura Balan 11.00 - 23.00
SUB25 Street [feat. Ideo Ideis & Love Issue] Asociația SUB25 11.00 - 23.00
Bufoniada Lefter Adrian 12.00 - 20.00
Booktopia.ro, o reţea socială prietenă cu cititul Booktopia 12.00 - 20.00
UNIŢIA UNIŢIA 12.00 -18. 00
Dance your Attitude Attitude Ballet Studio 14.00 - 18.00
Strada Imaginației Revista de Povestiri (asociația Brain Fitness) 14.00 -21.00
Strada Imaginației Revista de Povestiri (asociația Brain Fitness) 14.00 -21.00
Street Contact - Impro Cristina Lilienfeld si Irina Negrila 17.30 - 18. 00
film - Sambata, 15 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Digi Life showcase Digi Life 21.30 - 23.00
muzică - Sambata, 15 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Jazz for kids Jazz.ro 10:30
Irie Warriors Session Scena TIAB 12.00
Serious Dub Scena TIAB 15.00
Pauză Scena TIAB 16.30
Pseudub Scena TIAB 17.00
Poetrip Scena Live 17.15
Red Bull Music Academy Workshop with Benji B Ceainaria Carturesti 18.00
Norzeatic (Live Band) Scena Live 18.30
Agmantav Scena TIAB 18.30
Aforic Scena Live 19.45
Mighty Boogie Scena TIAB 20.00
Shadowbox (Lansare Album) Scena Live 20.45
Stand High Patrol (FR) Scena Live 22.00
Street delivery after party | Stand High Patrol Club Modern 23.00
societate civilă/ecologie - Sambata, 15 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Balconul alternativ. Gradinarit si Permacultura urbana Transition Towns Romania (Asociatia Romania in Tranzitie) 09:00 - 19:00
Buna Dimineata Bucuresti Buna Dimineata Bucuresti 09:00 - 22:00
ReLotca ReLotca 09:00 - 23:00
Asociatia Salvati Bucurestiul Asociatia Salvati Bucurestiul 09:30 - 22:00
Traditia dincolo de trend Fundatia PACT 10:00 - 18:00
Pikuah nefesh! (Salvarea vietii) Search And Rescue Service Romania - Unitatea Zonala Muntenia 10:00 - 23:00
Micul meu cartier evreiesc Centrul Comunitar Evreiesc Bucureşti 10:00-23:00
Zarzavagiu Urban Start Focus 10:00-23:00
Atelierul de panza ViitorPlus – asociatia pentru dezvoltare durabila 11:00 - 18:00
CRIM - Puterea stă în imaginație Miliţia Spirituală 11:00 - 23:00
LUMINA PENTRU URSICI Free Miorita 11:00 - 23:00
Cartea Greenly a unui Bucuresti pentru oamen Greenly Magazine 14:00 - 20:00
Etnologii Urbane Etnologii Urbane 14:00-22:00
Zona liberă de discriminare ACCEPT 16:00-22:00