Vineri, 14 iunie - Street Delivery 2021 - Bucuresti

arhitectură/urbanism - Vineri, 14 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Restaurarea cladirilor istorice - demonstraţie de ipsoserie / Casa Mincu Cella Cosimex 10:00-19:00
Salonul Național de Sticlă / Casa Mincu UAP 10:00-20:00
Expoziție carol knappe 10 / Casa Mincu Florian Stanciu 10:00-20:00
4B_RDX+L_RDX mobilier urban POINT 4 11:00-23:00
Studio Basar Cutia cu scule 11:00-23:00
60 biserici de lemn Pro Patrimonio, Arhitecții Voluntari 11:00-23:00
Natura ca patrimoniu Asociația Studenților Peisagiști din România 11:00-23:00
Lecturi urbane Advice - Ana Maria Munteanu 11:00-23:00
PAIram cu Earth Safe Design PAIram cu Earth Safe Design 11:00-23:00
kilometrul urban Maria Duda, Facultatea de Arhitectură a Universității Spiru Haret 11:00-23:00
CASTING: UANABI Enclava de arhitectură 11:00-23:00
Metamorfoza clădirii în pavaj colectiv de studenti arhitecti 11:00-23:00
Expoziție proiecte studențeşti Florian Stanciu 11:00-23:00
Studentul anului Echipa "Studentul Anului", Voluntari pentru Idei si Proiecte 11:00-23:00
Poiana lui Iocan Working Title 11:00-23:00
Team Bucharest 2014 Team Bucharest 2014 11:00-23:00
Komunitas Street Lounge Komunitas 11:00-23:00
Carol 53 Carol 53 11:00-23:00
Ridică privirea FindArch 11:00-23:00
Bucharest - City Break Asociația Paspartu 11:00-23:00
Workshop de caligrafie / Casa Mincu Ovidiu Hrin 12:00-18:00
Trei zile la palatul Haller Asociatia ARCHÉ 12:00-20:00
UNArte, Anca Chiricuță/ UNArte fresce biserica Urși 14:00-16:00
Arhitectura la minut Pierre Bortnowski 14:00-18:00
Piatra naturală în spațiul public - demonstraţie de pietrărie Cella Cosimex, Ruxandra Sacalis și Rodica Dina 14:00-19:00
Atelier rastel de biciclete Les compagnons du devoir - Fabien Monestier, Paul Pierret 14:00-19:00
Expo concursuri arhitectura pentru spatiul public - Cluj Dan Clinci 14:00-23:00
Bițacolor. Oameni frumoși pe biciclete frumoase Bițacolor 16:00-23:00
Incubator 107 construcția iurtei incubator 107 16:00-23:00
Reabilitarea Teatrului de vară și Cinema Capitol Save or Cancel 18:00-23:00
arte vizuale - Vineri, 14 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Bucureștiul: Saga Castei Geruizilor Corporația de Comics SEFEU 07:00-20:30
Atelier de creație SPUNK - Think Ink. SPUNK Tattoo 09:00 - 23:00
Arhaic Cătălin Soare (John.S) 09:00-17:30
Covor urban Oana Boboc 09:00-21:00
Where did the color go? Alexandra Albu, Oana Parache 09:00-21:00
Harap Alb continuă Editura HAC!BD 09:00-21:00
Comics în stradă Revista COMICS 09:00-21:00
Goliciunea e circulară WOOD BE NICE 09:00-21:30
Sculptură în coaja de ou Brătescu Daniel 10:00-20:00
Creaturi Draguțe Creaturi Draguțe 10:00-20:00
Standul de reviste al Corporaţiei de Comics Sefeu Corporația de Comics SEFEU 10:00-20:00
ArtStyleMove ArtStyleMove Seusan Cristian 10:00-22:00
Salutări din București Apostol Sebastian 10:00-22:00
Make your Urbanland a Wonderland Catalin Laie ( Lartist ) 10:00-23:00
Spaţiu expandat - Ţinut interior Asociatia Volum Art 10:00-23:00
Contempora Asociația Contempora 10:00-24:00
Compulsive Drawers Laura Leonte 11:00-19:00
Romanian Papergirl Romanian Papergirl 11:00-21:00
Mănăstiri rupestre din Basarabia Institutul ,,Fraţii Golescu" pentru relaţii cu românii din străinătate 11:00-22:00
Ignorart Gabriel Barbu 12:00-21:00
Post Industrial Stories Ioana Cîrlig, Marin Raica 12:00-22:00
Mind Readers Breslo 13:00-20:00
Visual Playground Voluntari pentru Idei si Proiecte (Visual Playground) 16:00-18:00
Colorimetrul Cultural Organizația Voluntari pentru Idei și Proiecte 16:00-20:00
TRAIART - Înceracă arta! Traian Marcu 17:00-19:00
Clubul Fetelor Frumoase Ștefania Zoican 18:00-20:00
Experimentul extrasenzorial Asociația Artextract 18:00-22:00
ateliere - Vineri, 14 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
ToyColor şi Panini la Street Delivery Dacris 14:00 - 18:00
Jocurile copilăriei Trenul din Franţa 16:00-19:00
Atelier de linogravură, Atelier de ţesut, Roata olarului Asociaţia Gaşpar, Baltasar & Melchior şi Şcoala Agatonia 16:00-21:00
Atelierele Creative Arts Creative Arts 17:00-21:00
teatru/dans - Vineri, 14 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Juggling & firejuggling Juggler.ro 16 00 - 23.00
Bufoniada Lefter Adrian 16.00 - 20.00
Booktopia.ro, o reţea socială prietenă cu cititul Booktopia 16.00 - 20.00
Strada Imaginației Revista de Povestiri (asociația Brain Fitness) 16.00 - 21.00
SUB25 Street [feat. Ideo Ideis & Love Issue] Asociația SUB25 16.00 - 23.00
Tango is Funtastik Tangotangent 16:00 - 18:00
Fetișul tău pentru 1 leu Cătălin Bălan şi Laura Bălan 16:00 - 23:00
film - Vineri, 14 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Balkans Beyond Borders Film Festival Balkans Beyond Borders 21.30 - 23.00
muzică - Vineri, 14 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Arta și caligrafie pe corp Bogdan Surugiu 12:00-22:00
US Scena TIAB 18.00
Loungerie II Scena Live 18:00
Zo Scena TIAB 19.30
Flou Rege Scena Live 19:15
Chimie Scena Live 20.15
Jo.E Scena TIAB 21.00
Subcarpați Scena Live 21.20
societate civilă/ecologie - Vineri, 14 iunie 2013
Eveniment Autor Ora
Buna Dimineata Bucuresti Buna Dimineata Bucuresti 09:00 - 22:00
Zarzavagiu Urban Start Focus 10:00-23:00
Etnologii Urbane Etnologii Urbane 14:00-22:00
Tradiţia dincolo de trend Fundaţia PACT 16:00 - 18:00
Atelierul de pânză ViitorPlus – asociaţia pentru dezvoltare durabilă 16:00 - 18:00
Cartea Greenly a unui Bucureşti pentru oameni Greenly Magazine 16:00 - 20:00
Asociatia Salvati Bucurestiul Asociaţia Salvaţi Bucureştiul 16:00 - 22:00
ReLotca ReLotca 16:00 - 23:00
CRIM - Puterea stă în imaginație Miliţia Spirituală 16:00 - 23:00
Pikuah nefesh! (Salvarea vieţii) Search And Rescue Service Romania - Unitatea Zonală Muntenia 16:00 - 23:00
Zona liberă de discriminare ACCEPT 16:00-22:00
Micul meu cartier evreiesc Centrul Comunitar Evreiesc Bucureşti 16:00-23:00
LUMINĂ PENTRU URSICI Free Mioriţa 17:00 - 23:00